Polish 1.4.7 Modding Tutorials: Set-Up

Podstawy

Rozpoczęcie

Pobranie plików

Aby zacząć tworzyć modyfikacje dla Minecraft’a musisz zdecydować czy będziesz używać API i jakiego. Nie martw się jeśli nigdy wcześniej nie musiałeś zadawać sobie tego pytania lub nawet nie wiesz o czym mówię. API to inaczej Zintegrowany Interfejs Programistyczny, czyli w naszym przypadku “most” pomiędzy programistą (Tobą), a Minecraft’em.
Te poradniki dotyczą MCP z Minecraft Forge API skrócie “Forge” dla Windows 7. Minecraft Forge to API, czyli takie “centrum sterowania” Minecraft’em. Omawiamy tutaj wersję 1.4.x Minecraft’a, poradnik tworzony był na potrzeby 1.4.2, ale powinien odnosić się i działać także na wyższych wersjach (aktualnie używam go z powodzeniem na 1.4.7).
Jeżeni nigdy wcześniej nie Tworzyłeś modyfikacji, musisz zainstalować i ustawić JDK (Java Development Kit)

Potrzebujesz tego by używać Eclipse (programu do edycji kodu) – zainstaluj go: eclipse.org/downloads. Wybierz wersję “IDE for Java EE Developers” 32 lub 64-bitową zgodnie ze swoim systemem.
Poniżej opisano jak pobrać minecraft_server, Forge, MCP – upewnij się, że pobierasz je w jednakowej wersji.

  1. Jeżeli masz już JDK i Eclipse, pobierz minecraft_server.jar (*.JAR, a nie *.EXE!) ze strony Minecraft’a: minecraft.net/download – to oficjalny serwer gry.

2. Następnie pobierz Minecraft Forge: files.minecraftforge.net (minecraftforum.net/topic/514000-api-minecraft-forge) – pobierz wersję “src”.

3. Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz jest MCP – mcp.ocean-labs.de/index.php/MCP_Releases. Pobierz aktualną wersję MCP. Powinna znajdować się w sekcji “Releases” – “MCP 7.x”.

Przygotowanie plików do pracy

    1. Wypakuj zawartość MCP w wygodne dla Ciebie miejsce (np. /Pulpit/mcp/)

 

  • Wypakuj zawartość paczki Minecraft Forge do folderu z /mcp/forge/ (pomiędzy takimi folderami jak “eclipse”, czy “jars”)

 

 

  • W folderze /mcp/jars/ umieść plik minecraft_server.jar,

 

 

  • Zaktualizuj swój klient Minecraft do najnowszej wersji (“Force Update”)
  • Wejdź do folderu %appdata%/.minecraft/ i skopiuj stamtąd foldery “bin” oraz “resources” i wklej je do tego samego folderu co w punkcie poprzednim: /mcp/jars/
  • Teraz otwórz plik install.bat zlokalizowany w /mcp/forge – otworzy się okno konsoli i będzie ustawiać pliki przez kilka minut. Kiedy proces się zakończy możesz zamknąć to okno i wszystkie dotychczas otwarte foldery

 

7. Otwórz program Eclipse – za pierwszym razem poprosi cię o wybranie “workspace” (folderu roboczego). Wybierz folder /mcp/eclipse/ (nic głębiej, sam folder /mcp/eclipse !)

Koniec przygotowań

Po całym procesie Eclipse powinien być gotowy do pracy, a w drzewie projektu (rozwijana lista po prawej stronie) po rozwinięciu Minecraft/src powinieneś widzieć wiele pakietów, w tym “cpw.mods.fml.*” i “net.minecraft.*” – w tym folderze (/Minecraft/src) będziemy też umieszczać wszystkie nasze pluginy.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">